Previous Next

„Aby urlop nie zamienił się w koszmar”

W tym roku pogoda nad polskim morzem sprawia, że nie ma konieczności wyjazdu do krajów egzotycznych, by poczuć ich klimat. Dużo słońca i wyjątkowo wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi na plaży. Apelujemy jednak o rozsądek, szczególnie gdy na urlop zabraliśmy naszych pupili.
Pamiętajmy, by nie pozostawiać zwierzaków samych, w zamkniętym samochodzie podczas gdy my sami załatwiamy swoje sprawy. Auto na słońcu rozgrzewa się do ekstremalnych temperatur wewnątrz i krótki pobyt zwierzęcia może zakończyć się nawet śmiercią.
Idąc na plażę wybierajmy miejsca raczej zacienione lub zabierzmy ze sobą parasol lub inny sprzęt, pod którym zwierzę może się schronić od promieni słonecznych. Oczywiście zapewniamy stały dostęp do wody pitnej.
Jeśli mamy wrażenie, że zwierzę zaczyna się przegrzewać (np. intensywnie zieje) schładzamy je ręcznikiem lub inną tkaniną namoczoną wcześniej w wodzie, nigdy nie polewamy bezpośrednio i nie wkładamy zwierzaka do zbiornika z wodą!  W przypadku, gdy to nie pomaga należy niezwłocznie kontaktować się z lekarzem weterynarii.
Jeśli nasz pupil cierpi na choroby przewlekłe układu krążenia również rozsądnie jest zrezygnować z pobytu na słońcu.
Kudłatek życzy samych ciepłych wspomnień z pobytu nad Bałtykiem :)
 
 
Kontakt z KUDŁATKIEM

tel. 579 873 929
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
FB: facebook.com/gabinet.kudlatek

Do zobaczenia!